Logo

Wystawa "Znani nieznani Polacy"

Wystawa Znani nieznani Polacy wchodzi w skład  cyklu przedsięwzięć zatytułowanych Polacy światu, realizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

Na wystawie składającej się z 20 różnokolorowych plansz prezentujemy niezwykłe dokonania wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i podziwianych na świecie, a zupełnie nieznanych lub zapomnianych w Polsce.

Są wśród nich polscy badacze Syberii, odkrywcy Bajkału, geolodzy penetrujący ziemie Azji, budowniczowie mostów, linii kolejowych, dróg, portów w USA, Kanadzie, Peru czy Ekwadorze, wizjonerzy, architekci nadający kształt miastom Gruzji, Ukrainy, Azerbejdżanu czy miasta-państwa Singapuru, prekursorzy, np. profesjonalnej  fotografii w Skandynawii, przemysłowej produkcji zegarków w Szwajcarii, etnografowie w Słowenii, Macedonii, dalekiej Mongolii czy Australii, misjonarze i lekarze, np. Chinach i Japonii, wędrowcy, badacze nieznanych, trudno dostępnych obszarów Antarktyki i Afryki, wynalazcy. Trudno znaleźć taką dziedzinę aktywności człowieka na świecie, w której nie ma śladów działalności Polaków. Celem ekspozycji jest przybliżenie dokonań naszych wielkich rodaków, którzy zasłużyli sobie przecież na miejsce w naszej pamięci i sercach.

IMG_4563.JPG IMG_4564.JPG IMG_4569.JPG

IMG_4570.JPG IMG_4574.JPG

© 2017 e-graficy.pl