Czcionka: A- A A+

Gromadzenie spuścizn naukowców w instytucjach nauki i kultury

Szanowni Państwo.

Uwzględniając trudne warunki realizacji misji instytucji kultury i szkół wyższych, powołanych do szczególnej dbałości o zachowanie dokumentacji historii nauki polskiej, w szczególności spuścizn ludzi nauki, PAN Archiwum w Warszawie, Polskie Towarzystwo Archiwalne i SAP Sekcja Instytucji Naukowych i Kulturalnych pragną przekazać zaproszenie do udziału w sesji „Gromadzenie spuścizn naukowców w  instytucjach nauki i kultury. Zobowiązanie, zadania i praktyka”, która odbędzie się 9 maja 2013 r. w siedzibie PAN Archiwum w Warszawie.

Celem spotkania jest zainicjowanie dyskusji, która pozwoli na wskazanie możliwości praktycznej współpracy instytucji naukowych, szkół wyższych, muzeów i bibliotek w zakresie zabezpieczenia, opracowania i udostępniania tej części narodowego zasobu archiwalnego, którego wytwórcami są w szczególności przedstawiciele instytucji naukowych i środowiska szkół wyższych.

Opłata konferencyjna, która obejmuje udział w obradach, lunch i materiały konferencyjne wynosi 150 zł.

pdf pobierz   Program obrad "Gromadzenie spuścizn naukowców w instytucjach nauki i kultury. Zobowiązanie, zadania i praktyka"

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie

ul. Nowy Świat 72 

00-330 Warszawa

kwerenda@archiwum.pan.pl

tel./fax +48 22 657 27 88

tel. +48 22 657 28 92

Pracownia Naukowa

czynna od poniedziałku do piątku 

od 9.00 do 15.30

fb