Czcionka: A- A A+

VI. Warszawski Piknik Archiwalny

Zapraszamy serdecznie
na
VI edycję Warszawskiego Pikniku Archiwalnego

Cudzoziemcy w Warszawie

13 czerwca 2015 r. , godz.10.00-16.00

pdf pobierz   Szczegółowy program VI. Warszawskiego Pikniku ArchiwalnegoVI. Warszawskiego Pikniku Archiwalnego

lokalizacja:

Pałac Staszica, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Zakład Centralny Stacja Uzdatniania Wody Filtry

Cudzoziemcy w Warszawie, a dokładniej w salach Pałacu Staszica, jego otoczeniu oraz kilku innych lokalizacjach w Centrum Warszawy. Goście będą opowiadać o swojej historii związanej z Warszawą, o osiągnięciach i pozostawionych pamiątkach, a także o codziennym, współczesnym życiu. Poznamy też historie zaklęte w wystawach, pokazach, prezentacjach, jak również materiałach filmowych.

Będzie naukowo, ciekawie i historycznie, a zarazem wesoło, melodyjnie, smacznie i kolorowo!

Na dziedzińcu Pałacu Staszica powstaną stoiska gastronomiczne ze zdrową, ekologiczną żywnością. Zapraszamy na występy artystyczne wewnątrz i zewnątrz budynku. Podczas pikniku stanie namiot Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego, gdzie oprócz wykonanych w skali zabytków będzie można obejrzeć, jak powstają modele i  makiety. Zatańczymy czardasza i spróbujemy autentycznej zupy gulaszowej.

Wkrótce na stronie PAN Archiwum zostanie opublikowany szczegółowy program wydarzeń, jakie będą mialy miejsce we wszystkich lokalizacjach.

Na obchody zaprasza

pan logo m

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie

ul. Nowy Świat 72 

00-330 Warszawa

kwerenda@archiwum.pan.pl

tel./fax +48 22 657 27 88

tel. +48 22 657 28 92

Pracownia Naukowa

czynna od poniedziałku do piątku 

od 9.00 do 15.30

fb