Czcionka: A- A A+

IX Warszawski Piknik Archiwalny - Fotorelacja cz. 1

 Zapraszamy na pierszą częsć fotorelacji z IX Warszawskiego Pikniku Archiwalnego

 Informacja o IX Warszawskim Pikniku Archiwalnym

IX Warszawski Piknik Archiwalny już za nami !  

W tym roku  odbywał się poza stolicą - przez  dwa dni w wiosennej, bajkowej  scenerii   PAN Ogrodu Botanicznego  w Powsinie, a także pierwszego dnia,  w udostępnianych do bezpłatnego zwiedzania wnętrzach Pałacu Belwederskiego. Tegoroczny  Piknik    przyjął  hasło Archiwa w ogrodzie, oddając ukłon wyjątkowej lokalizacji . Głównymi organizatorami byli:  PAN Archiwum w Warszawie, PAN Ogród Botaniczny –CZRB  w Powsinie oraz Polskie Towarzystwo Archiwalne.

Jak zawsze na przybyłych czekały  ciekawe i atrakcyjne tematycznie i  wizualnie  wystawy, wykłady z prezentacjami i materiały filmowe (m In. z Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego).  Spotkania z zaproszonymi  gośćmi specjalnymi : p. Dorotą Sumińską, p. Małgorzatą K. Piekarską i p. Andrzejem  Kruszewiczem  cieszyły się  dużym powodzeniem, bo jak zawsze przybliżały ludzi z  ogromną charyzmą zawodową, pasją i powołaniem do realizacji swoich  szlachetnych celów, idei i pragnień.   Współorganizatorami  tegorocznej edycji  Pikniku było 20 instytucji  (archiwów, muzeów, bibliotek) - najbardziej prestiżowych ośrodków administracji  państwowej, naukowej i  oświatowej. Patronat  honorowy nad imprezą objął Prezes PAN, patronat naukowy Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych oraz  Łazienki Królewskie-Muzeum, medialny Polskie Radio RDC, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia i TVP 3 Warszawa, a logistyczny ZTM (dzięki uprzejmości którego był  szybszy dojazd ze stolicy do Powsina).

 Nastrój ożywiały i ubarwiały występy  popularnych   zespołów  The Warszaw  Dixielanders i Imprevisti , a także występy muzyczne ogromnie uzdolnionej młodzieży z 63 Liceum im. L. Kossutha w Warszawie.

Pogoda  z sympatii dla naszych działań obdarzyła nas pięknym, słonecznym dniem  i  temperaturą,  którą zapewne  podkradła z gorącej, radosnej  atmosfery wytworzonej  tego dnia przez archiwistów.

Było wakacyjnie i rodzinie, ale także z dużą kroplą wiedzy, która drąży skałę i pobudza w ludziach  ciekawość i zainteresowanie. Już teraz wiemy, że  Archiwa są również  po to, żeby się z nimi zaprzyjaźnić i ich nie zawieść.

Zapraszamy na kolejny, jubileuszowy  Piknik za rok !

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie

ul. Nowy Świat 72 

00-330 Warszawa

kwerenda@archiwum.pan.pl

tel./fax +48 22 657 27 88

tel. +48 22 657 28 92

Pracownia Naukowa

czynna od poniedziałku do piątku 

od 9.00 do 15.30

fb