Czcionka: A- A A+

XXIV Festiwal Nauki w Pałacu Staszica

PAN Archiwum w Warszawie w dniu 26 września 2020 r. wzięło udział w XXIV Festiwalu Nauki w Pałacu Staszica.

Program prezentowany był w sali M. Skłodowskiej-Curie, gdzie  odbywały się wystąpienia pracowników Archiwum oraz eksponowana była wystawa pt. Dzieci Syberii. Tematyka wystąpień była bardzo różnorodna, zarówno historycznie jak i społecznie, a dotyczyła m.in. bardzo aktualnego tematu poprzednich  pandemii - zarówno w Polsce jak i na świecie, w tym także aktualnej COVID-19, a także innych tematów  takich jak:  prezentacja sylwetki jedynej kobiety rozstrzelanej w Katyniu - Janiny Lewandowskiej, największym tajemnicom PRL-u, archeologii tzw. mokrej w Polsce i na świecie  oraz polskim dzieciom deportowanym na Syberię w l. 1940/1941. Wykładom towarzyszyła w/w wystawa nawiązująca do ostatniego wykładu pt. Polskie dzieci Syberii.

Dopuszczalna frekwencja w zajmowanej przez nas sali ( w związku z pandemią i określoną powierzchnią) ustalona była na max. 38 osób i faktycznie okazało się, że większość z nich zajętych było na każdym wykładzie. Bardzo ucieszyła nas wysoka ocena publiczności i stałych miłośników tej imprezy, których w tym roku również nie zabrakło, nawet przy ściśle zachowywanych środkach bezpieczeństwa. Jak zawsze odczuwalna była atmosfera zainteresowania i pozytywnej energii publiczności i to w różnym wieku, czym świadczą bardzo pozytywne wpisy do Księgi  Pamiątkowej Archiwum.

Dziękujemy że byli Państwo z nami i nasz program wzbudził Państwa zainteresowanie. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok !

 

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie

ul. Nowy Świat 72 

00-330 Warszawa

kwerenda@archiwum.pan.pl

tel./fax +48 22 657 27 88

tel. +48 22 657 28 92

Pracownia Naukowa

czynna od poniedziałku do piątku 

od 9.00 do 15.30

fb