Czcionka: A- A A+

Relacja z Nocy Muzeów 2021

15 maja 2021 roku Archiwum PAN w Warszawie po raz kolejny przyłączyło się do międzynarodowego wydarzenia pt. "Noc Muzeów".

Gościliśmy Państwa w Pałacu Staszica w sali Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy wystawę poświęconą 220. rocznicy powstania Towarzystwa Królewskiego Warszawskiego Przyjaciół Nauk pt. "Użyteczność Nauki. Idee, które trwają do dziś". Odwiedzający z uwagą wysłuchali wykładów: dr hab. Hanny Krajewskiej oraz dr Joanny Arvaniti. Oprawę artystyczną wydarzenia tworzyły nastrojowe pieśni w wykonaniu: Maryli Ochimowskiej-Teper (sopran koloraturowy), oraz Anny Kornackiej (fortepian). Dodatkową atrakcją była wystawa rzeźb o tematyce muzycznej Jerzego Tepera.             

W programie dostępne były również materiały w formie online, które przygotował dla Państwa Igor Strojecki: "Julian Ochorowicz (1850–1917). Człowiek renesansu w czasach pozytywizmu", a także wystawa "Śmiały myśliciel" przygotowana przez Liliannę Nalewajską z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie i Igora Strojeckiego.

link - https://www.youtube.com/watch?v=SmSNUIP1Bdk, link - https://youtu.be/F1pUNinfrAU

W tę wyjątkową noc odwiedziło nas kilkaset osób, zarówno stacjonarnie jak i wirtualnie dzięki transmisji wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych, którym nie udało się do nas dotrzeć, zapraszamy na nasze konto na YouTube, gdzie jeszcze przez jakiś czas będzie udostępnione nagranie z tego wydarzenia. LINK→ Noc Muzeów 2021 - YouTube

Dziękujemy Państwu za przybycie, wnikliwe pytania oraz ciekawe rozmowy.

Do zobaczenia już w czerwcu na naszym corocznym wydarzeniu pt."Piknik Archiwalny"!

 

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie

ul. Nowy Świat 72 

00-330 Warszawa

kwerenda@archiwum.pan.pl

tel./fax +48 22 657 27 88

tel. +48 22 657 28 92

Pracownia Naukowa

czynna od poniedziałku do piątku 

od 9.00 do 15.30

fb