Czcionka: A- A A+

Fotorelacja z obchodów 268. rocznicy urodzin Stanisława Staszica.

 📚📖Jak każe tradycja, 6 listopada, w PAN Archiwum w Warszawie odbyła się uroczystość uświetniająca 268 urodziny Stanisława Staszica.

Dr hab. Hanna Krajewska, dyrektor PAN Archiwum w Warszawie przywitała gości i zaprosiła do wysłuchania wywiadu z prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk przeprowadzonego przez redaktorkę Beatę Kubiszyn-Pukę. Tematem rozmowy była publikacja "Pałac Staszica" autorstwa pani profesor.
Słuchacze, przemieszczali się w czasie i przestrzeni warszawskich ulic oglądając prezentację autorki książki. Poznawali tajniki negocjacji i sposoby na ominięcie szykan ze strony rosyjskiego zaborcy. Pełna intrygujących informacji, rozmowa między panią profesor a panią redaktor, była dla licznego grona słuchających okazją do poszerzenia wiedzy.
Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk w swojej książce przekazała wyrazy szczególnej wdzięczności między innymi dla Anity Chodkowskiej – wice dyrektor PAN Archiwum za pomoc w dostępie do materiałów archiwalnych będących w posiadaniu naszej instytucji.
Podczas spotkania pan Rafał Jaworski- zwycięzca internetowej zagadki zorganizowanej na łamach naszej strony w social media otrzymał upominek od naszego Archiwum.
Miłym zakończeniem spotkania był poczęstunek urodzinowym tortem w pięknych murach Pałacu Stanisława Staszica.
📚📖
Fot.:
Szymon Czerwiński
Sylwia Fabisiak-Chojnacka
 


 

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie

ul. Nowy Świat 72 

00-330 Warszawa

kwerenda@archiwum.pan.pl

tel./fax +48 22 657 27 88

tel. +48 22 657 28 92

Pracownia Naukowa

czynna od poniedziałku do piątku 

od 9.00 do 15.30

fb