Czcionka: A- A A+

Spis inwentarzy

Sygnatura

Nazwisko

Imię

Daty życia

Dziedzina nauki

Pomoce archiwalne

III – 1

BACHULSKI

Aleksy Franciszek

(1893-1951)

archiwistyka

Biuletyn 3

III – 2

BATOWSCY

Natalia i Zygmunt

(1894-1961) (1876-1944)

historia sztuki

Biuletyn 52

III – 3

BIAŁKOWSKI

Leon

(1885-1952)

historia

Inwentarz

III – 4

BOHDANOWICZ

Karol

(1865-1947)

górnictwo

Biuletyn 50

iii – 5

BOROWSKI

Stanisław

(1903-1945)

historia prawa

Biuletyn 3

III – 7

DZWONKOWSKI

Włodzimierz

(1880-1954)

historia nowożytna

Biuletyn 15

III – 8

Federowski

Michał

(1853-1923)

etnologia i etnografia

Inwentarz

III – 9

Grabski

Władysław

(1874-1938)

ekonomia polityczna

Inwentarz

III – 10

Handelsman

Marceli

(1882-1945)

historia powszechna

Biuletyn 3 i Inwentarz

III – 11

Kopeć

Stefan

(1888-1941)

biologia

Inwentarz

III – 12

Ledoux

Franciszek

poł. XIX w.

prawo, ekonomia

Inwentarz

III – 13

Lewiński

Wacław

(1897-1947)

medycyna sądowa

Inwentarz

III – 14

Lisiecki

Stanisław

(1872-1960)

filologia klasyczna, filozofia

Inwentarz

III – 15

Majewski

Stanisław

(1878-1955)

górnictwo

Inwentarz

III – 16

Manteuffel

Jerzy

(1900-1954)

filologia klasyczna, papirologia

Biuletyn 3 i Inwentarz

III – 17

Massonius

Marian

1862-1945

filozofia pedagogika

Inwentarz

III – 18

Ogrodziński

Wincenty

1884-1945

historia śląska

Inwentarz

III – 19

Oko

Jan

1875 - 1946

filologia klasyczna

Inwentarz

III – 21

Skałkowski

Adam

1877-1951

historia

Biuletyn 3

III – 22

Srokowski

Stanisław

1872-1950

geografia

Biuletyn 37

III – 23

Sydow

Bronisław E.

1886-1952

muzykologia

Biuletyn 51

III – 24

Szymański

Adam

1852-1916

geografia

Biuletyn 9

III – 25

Wertenstein

Ludwik

1887-1945

fizyka

Biuletyn 46

III – 26

Bryła

Stefan

1886-1943

statyka

Inwentarz

III – 27

Deszczka

Władysław

1892-1941

geografia

Inwentarz

III – 28

Drewnowski

Kazimierz

1881-1952

elektrotechnika

Biuletyn 22 + 26, dopływ

III – 29

Funke

Paweł

1883-1968

konstrukcje maszyn

Inwentarz warsztatowy

III – 30

Huber

Maksymilian T.

1872-1950

mechanika

Inwentarz warsztatowy

III – 31

Kasiński

Władysław

1917-1944

archeologia

Inwentarz

III – 32

Kaznowski

Lucjan

1890-1955

botanika

Biuletyn 27

III – 33

Kętrzyński

Stanisław

1878-1950

astronomia

Biuletyn 3

III – 34

Łoziński

Walery

1880-1944

geologia

Inwentarz

III – 35

Maciejowski

Wacław A.

1793-1883

historia

Biuletyn 3 + Inwentarz

III – 36

Moszyński

Wacław

1892-1953

budowa maszyn

Inwentarz

III – 37

Ormicki

Wiktor

1898-1941

 

Biuletyn 8

III – 38

Przybyszewski

Eugeniusz T.

1889-1940

historia

Biuletyn 3

III – 40

Sym

Ernest

1893-1950

biochemia

Inwentarz

III – 41

Witoszyński

Czesław

1875-1948

aerodynamika

Inwentarz

III – 42

Zienkowicz

Stanisław

1896-1953

budowa maszyn

Inwentarz warsztatowy

III – 43

Białobrzeski

Czesław

1878-1958

fizyka

Inwentarz

III – 45

Kłodziński

Adam

1875-1945

historia średniowiecza

Biuletyn 3

III – 46

Kontkiewicz

Stanisław

1883-1951

górnictwo

Biuletyn 31

III – 47

Lande

Jerzy

1886-1954

prawo

Biuletyn 18

III – 48

Miklaszewski

Jan

1874-1944

leśnictwo

Biuletyn 27

III – 49

Nechay

Wiktor P.

1895-1940

geologia

Inwentarz

III – 50

Niedziałkowski

Wacław

1892-1949

leśnictwo

Inwentarz

III – 52

Rodowicz

Kazimierz

1885-1951

budownictwo wodne

Biuletyn 24

III – 53

Rudnicki

Juliusz

1881-1948

geometria

Inwentarz

III – 54

Rysiewicz

Zygmunt

1911-1954

językoznawstwo

Inwentarz

III – 55

Salska

Helena

1884-1956

historia

Biuletyn 3

III – 56

Skrzywan

Wacław

1898-1956

statystyka

Inwentarz

III – 57

Szulc

Stefan

1881-1956

statystyka

Inwentarz

III – 58

Szymkiewicz

Dezydery

1885-1948

botanika

Inwentarz

III – 59

Śliwiński

Artur

1877-1953

historia

Biuletyn 4

III – 60

Żenczykowski

Wacław

1897-1957

inżynieria

Inwentarz

III – 62

Gieysztor

Józef i Marian

1865-1958,1901-1961

 

Inwentarz + Biuletyn 20

III – 63

Górka

Olgierd

1887-1955

historia

Biuletyn 3

III – 64

Gumiński

Romuald

1896-1952

klimatologia

Inwentarz

III – 65

Łuniewski

Tymoteusz

1847-1905

rolnictwo

Biuletyn 27

III – 66

Namysłowski

Władysław W.

1886-1957

prawo

Biuletyn 3

III – 67

Niemojewski

Lech

1894-1952

architektura

Biuletyn 55

III – 68

Reyman

Edmund J.

1885-1958

ekonomia polityczna

Biuletyn 17

III – 69

Szober

Stanisław

1879-1938

językoznawstwo

Biuletyn 41

III – 70

Wiszniewski

Jerzy

1908-1944

hydrobiologia

Inwentarz

III – 71

Wolfke

Mieczysław

1883-1947

fizyka

Biuletyn 46

III – 72

Zakaszewski

Czesław

1886-1959

gleboznawstwo

Biuletyn 24

III – 74

Baley

Stefan

1885-1952

pedagogika

Biuletyn 21

III – 75

Bassalik

Kazimierz

1879-1960

botanika

Biuletyn 9

III – 76

Chmaj

Ludwik

1888-1959

historia filozofii

Biuletyn 11

III – 77

Chodźko

Witold

1875-1954

medycyna

Biuletyn 12 + dopływ całość Inwentarz warsztatowy

III – 78

Czaja

Mieczysław

1903-1958

zootechnika

Inwentarz

III – 79

Czystohorski

Tadeusz

1895-1958

biochemia

Inwentarz

III – 80

Dzikowski

Mikołaj

1883-1957

kartografia

Biuletyn 53

III – 81

Grodek

Andrzej

1901-1959

historia gospodarcza

Biuletyn 23

III – 82

HaHn

Wiktor

1871-1959

historia literatury

Biuletyn 15

III – 83

Iwaszkiewicz

Janusz

1879-1944

historia

Biuletyn 7

III – 84

Jaworski

Władysław L.

1865-1930

prawo

Inwentarz

III – 85

Joszt

Adolf

1889-1957

gospodarka wodna

Biuletyn 24

IIII – 87

MagdAński

Marian

1908-1944

historia

Biuletyn 18

III – 88

Makowski

Julian

1875-1959

prawo

Inwentarz

III – 89

Miłobędzki

Tadeusz

1873-1959

chemia

Biuletyn 29

III – 90

Moszyński

Kazimierz

1887-1959

etnologia

Biuletyn 30

III – 92

Orłowicz

Mieczysław

1881-1959

krajoznawstwo

Biuletyn 57

III – 93

Rosłoński

Romuald

1880-1956

budownictwo wodne

Inwentarz

III – 94

Samsonowicz

Jan

1888-1959

geologia

Inwentarz

III – 96

Sołtan

Andrzej

1897-1959

fizyka

Biuletyn 56

III – 97

Strumiłło

Tadeusz

1884-1958

filozofia

Biuletyn 14 + dopływ

III – 98

Taubenschlag

Rafał

1881-1958

historia prawa

Inwentarz

III – 99

Westfal

Stanisław

1911-1959

językoznawstwo

Inwentarz

III – 101

Zawirski

Zygmunt

1882-1948

filozofia

Biuletyn 14

III – 102

Zdziechowski

Marian

1861-1938

historia literatury

Inwentarz

III – 103

Bilewicz

Stanisław

1903-1962

biologia

Biuletyn 51

III – 104

Bystroń

Jan S.

1892-1964

etnografia

Inwentarz

III – 105

Chełmoński

Adam

1890-1959

prawo

Inwentarz

III – 108

Ehrenkreutz

Stefan

1880-1945

historia państwa

Biuletyn 28

III – 109

Kamieniecki

Witold

1883-1964

historia

Biuletyn 28

III – 110

Piotrowski

Jan

1875-1964

mechanika

Inwentarz

III – 111

Ręgorowicz

Ludwik

1888-1970

historia

Biuletyn 9 + dopływ Inwentarz

III – 112

Rygiel

Stefan

1887-1945

bibliotekarstwo

Biuletyn 13

III – 113

Stenz

Edward

1897-1956

geofizyka

Biuletyn 37

III – 114

Strożecki

Dobrosław

1898-1961

budowa mostów

Biuletyn 42

III – 115

Struszyński

Marceli

1880-1959

chemia

Inwentarz

III – 116

Tokarski

Julian

1883-1961

mineralogia

Biuletyn 31

III – 118

Wojtan

Władysław

1878-1936

miernictwo

Inwentarz

III – 119

WolibneR

Witold

1902-1961

mechanika

Inwentarz

III – 120

Artymiak

Antoni

 

 

Biuletyn 11

III – 121

Biegeleisen -ŻELAZOWSKI

Bronisław

1881-1963

psychologia

Inwentarz

III – 122

Kirkor

Stanisław

1905-1963

weterynaria

Inwentarz

III – 123

Lednicki

Aleksander

1866-1934

prawo

Biuletyn 7

III – 124

Marchlewski

Teodor

1899-1982

zootechnika

Biuletyn 20

III – 126

Szarski

Kazimierz

1904-1960

zoologia

Inwentarz

III – 127

Szymański

Józef Stefan

1881-1963

psychologia

Skan całości

III – 128

Materiały rodziny Zieleniewskich

 

1834-1922

fabryka maszyn rolnych i narzędzi

Inwentarz

III – 129

Żmigrodzki

Zbigniew

1906-1963

gospodarka wodna

Inwentarz

III – 131

Barszczewski

Leon

1849-1910

geologia

Biuletyn 50

III – 132

Folkierski

Władysław

1842-1904

matematyka

Biuletyn 29

III – 133

Mamak

Wiktor

1902-1963

gospodarka wodna

Inwentarz

III – 134

Pokrzywnicki

Ernest J.

1892-1974

prawo

Inwentarz warsztatowy

III – 135

Stryjeński

Tadeusz

1849-1943

architektura

Inwentarz

III – 136

Styś

Wincenty

1903-1960

ekonomia

Biuletyn 21

III – 137

Treter

Mieczysław

1883-1943

historia sztuki

Inwentarz

III – 138

Tync

Stanisław

1889-1964

historia szkolnictwa

Biuletyn 17

III – 139

Rawita-Witanowski

Michał

1859-1943

historia

Biuletyn 18

III – 140

Zanowa

Jadwiga

1892-1964

pedagogika

Inwentarz

III – 141

Ajdukiewicz

Kazimierz

1890-1963

logika

Inwentarz

III – 142

Antoniewski

Stanisław

1893-1962

ekonomika rolnictwa

Biuletyn 27

III – 144

Czubalski

Franciszek

1885-1965

medycyna

Biuletyn 12

III – 145

Dembowski

Jan

1889-1963

biologia

Biuletyn 20

III – 146

Dziewulski

Eugeniusz, Władysław

1842-1889,

1872-1962

fizyka astronomia

Biuletyn 11

III – 147

LichtensztEIn-Janicki

Stefan

1879-1963

ekonomia

Inwentarz warsztatowy

III – 149

Pawłowski

Bronisław

1883-1962

historia

Biuletyn 17

III – 150

Sieradzki

Józef

1900-1960

historia

Inwentarz

III – 151

Sławiński

Witold

1888-1962

biologia

Biuletyn 51

III – 152

Gąsiorowska

Natalia

1881-1964

historia

Biuletyn 21

III – 153

Gintowt

Edward

1899-1965

historia prawa

Inwentarz

III – 154

Grodecki

Józef i Katarzyna, Ewa

1870-1963, 1904-1973

pedagogika

Biuletyn 13 + Inwentarz Ewy Grodeckiej

III – 155

Grossman

Henryk

1881-1950

statystyka

Inwentarz

III – 156

Herbaczewski

Józef A.

1876-1944

lituanistyka

Inwentarz

III – 157

Hirszfeld

Ludwik

1884-1954

medycyna

Biuletyn 25

III – 158

Lubowicki

Jerzy

1896-1964

prawo

Inwentarz

III – 159

Majewski

Franciszek

1902-1962

fizjologia roślin

Inwentarz

III – 160

Stefko

Kamil

1875-1966

prawo

Inwentarz

III – 161

Szymanowski

Wacław

1895-1965

fizyka

Inwentarz

III – 162

Ułaszyn

Henryk

1874-1956

językoznawstwo

Biuletyn 30

III – 163

Bretsznajder

Stanisław

1907-1967

chemia

Inwentarz,

III – 165

Idaszewski

Kazimierz

1878-1965

Elektrotechnika

Inwentarz

III – 166

Janusz

Bohdan

1888-1930

etnografia

Inwentarz

III – 167

Kępiński

Felicjan

1885-1966

astronomia

Inwentarz

III – 168

Reychman

Jan

1910-1975

orientalistyka

Biuletyn 38

III – 170

Abraham

Władysław

1860-1941

Prawo

Biuletyn 21

III – 171

Chwalibóg

Józef Z.

1911-1967

budownictwo

Inwentarz

III – 172

Czubryński

Antoni

1885-1961

religioznastwo

Inwentarz

III – 173

Golias

Marian

1887-1966

filologia klasyczna

Inwentarz

III – 174

Krzemieniewscy

Seweryn i Helena

1871-1945, 1878-1966

biologia

Biuletyn 51

III – 175

Majewski

Julian A.

1826-1920

inżynieria miejska

Biuletyn 42

III – 176

Sobieski

Marian

1908-1967

muzykologia

Inwentarz

III – 178

Walicki

Michał

1904-1966

historia sztuki

Biuletyn 35

III – 179

Bratkowski

Władysław

1882-1966

włókiennictwo

Inwentarz

III – 180

Eckert

Ludwik

1876-1968

historia szkolnictwa

Biuletyn 16

III – 181

Elzenberg

Henryk

1887-1967

FILOZOFIA

Biuletyn 45

III – 182

GolonkA

Zygmunt

1888-1967

ROLNICTWO

Biuletyn 27

III – 184

Olszewicz

Bolesław

1893-1972

historia geografii

Inwentarz

III – 185

Tołwiński

Stanisław

1895-1969

spółdzielczość

Biuletyn 53

III – 186

Truchim

Stefan

1896-1967

historia szkolnictwa

Inwentarz

III – 187

Żyliński

Tadeusz

1904-1967

włókiennictwo

Inwentarz

III – 189

Dederko

Bohdan

1892-1969

EKONOMIKA ROLNICTWA

Inwentarz

III – 190

Kipa

Emil

1886-1958

historia

Biuletyn 28

III – 192

Manteuffel

Tadeusz

1902-1970

historia

Biuletyn 33

III – 193

Ponikowski

Wacław

1884-1944

rolnictwo

Inwentarz

III – 194

Sierpiński

Wacław

1882-1969

matematyka

Biuletyn 43

III – 195

Wierzbicki

Witold

1890-1965

statyka

Inwentarz

III – 196

Dybowski

Władysław

1892-1969

M EDYCYNA

Biuletyn 25 + Inwentarz dopływu

III – 197

Stasiak

Stefan

1884-1962

orientalistyka

Inwentarz

III – 198

Woliński

Janusz

1894-1970

historia

Biuletyn 23

III – 199

Kaczorowski

Stanisław

1888-1971

filozofia logika

Inwentarz

III – 200

Kreutz

Mieczysław

1893-1971

psychologia

Inwentarz

III – 201

Morcinek

Roch

1903-1968

archiwistyka

Biuletyn 40

III – 202

Nowak-Dłużewski

Juliusz

1893-1972

historia literatury

Inwentarz

III – 203

Staszewski

Wacław

1892-1970

fizyka

Inwentarz

III – 204

Steinhaus

Hugon D.

1887-1971

matematyka

Biuletyn 43

III – 205

Babiński

Leon

1891-1972

prawo

Inwentarz

III – 206

Biegaiło

Władysław

1924-1972

geografia

Inwentarz

III – 210

Makowiecki

Tadeusz

1900-1952

historia literatury

Biuletyn 28

III – 212

Jaroszyński

Maurycy

1890-1974

Prawo

Inwentarz

III – 213

Nawroczyński

Bogdan

1882-1974

pedagogika

Inwentarz

III – 215

Zajączkowski

Ananiasz

1903-1970

orientalistyka

Inwentarz

III – 217

Bańkowski

Piotr

1885-1976

archiwistyka

Biuletyn 49

III – 219

Pazyra

Stanisław

1904-1971

historia

Inwentarz

III – 220

Starzyński

Juliusz

1906-1975

historia sztuki

Inwentarz

III – 221

Zieleniewski

Jan

1901-1973

ekonomika handlu

Inwentarz

III – 222

Antoniewicz

Włodzimierz

1893-1973

archeologia

Biuletyn 36

III – 223

Jabłoński

Witold

1901-1957

sinologia

Inwentarz

III – 225

Sztachelski

Jerzy

1911-1975

historia medycyny

Inwentarz

III – 226

WolfF

Adam

1899-1984

archiwistyka

Biuletyn 34

III – 227

Grabowski

Józef

1901-1977

ETNOLOGIA

Inwentarz

III – 228

Kalinowscy

Stanisław, Zofia, Ewa

1873-1946, 1904-1983, 1906-1976

geofizyka

Biuletyn 52

III – 229

Liebfeld

Alfred

1900-1978

historia techniki

Biuletyn 29

III – 230

Rojecki

Ananiasz, Nadzieja

1896-1978, 1898-1986

botanika

Inwentarz warsztatowy

III – 231

Wartołowska

Zofia

1911-1976

archeologia

Biuletyn 36

III – 232

Wdowiszewski

Zygmunt

1896-1978

numizmatyka

Inwentarz

III – 233

Bonder

Julian

1900-1975

aerodynamika

Inwentarz

III – 234

Morelowski

Marian

1884-1963

historia sztuki

Inwentarz

III – 235

Ratajski

Lech

1921-1977

geografia

Inwentarz

III – 236

Sawicki

Jakub

1899-1979

historia prawa

Inwentarz warsztatowy

III – 237

Smulikowski

Julian

1880-1934

pedagogika

Inwentarz warsztatowy

III – 239

Berezowski

Cezary

1898-1970

prawo

Inwentarz

III – 241

Brzeziński

Stanisław

1903-1972

historia

Inwentarz

III – 242

Mierzecki

Henryk

1891-1977

medycyna

Inwentarz

III – 244

Herse

Jerzy

1917-1976

Rolnictwa

Biuletyn 51

III – 245

Koranyi

Karol

1897-1964

historia prawa

Inwentarz warsztatowy

III – 246

Sczaniecki

Michał

1910-1977

historia prawa

Biuletyn 40

III – 247

Siemieński

Józef

1882-1941

historia

Biuletyn 40

III – 249

Witwicki

Władysław

1878-1948

pedagogika

Biuletyn 45

III – 250

Żebrowska

Maria

1900-1978

psychologia

Inwentarz

III – 251

KanaFojski

Czesław

1898-1981

mechanizacja rolnictwa

Inwentarz

III – 252

Kuratowski

Kazimierz

1896-1980

matematyka

Biuletyn 43

III – 253

Osmólski

Kazimierz

1902-1986

biblotekarstwo

Inwentarz

III – 254

Przesmycki

Feliks

1892-1972

mikrobiologia

Inwentarz

III – 255

Rappaport

Herman

1899-1978

archiwistyka

Inwentarz

III – 256

Szczeniowski

Szczepan

1898-1979

fizyka

Biuletyn 46

III – 257

Wolfram

Jan Stefan

1824-1870

filologia

Inwentarz warsztatowy

III – 258

Żabko-Potopowicz

Antoni

1895-1980

ekonomia rolnictwa

Inwentarz

III – 259

Batawia

Stanisław

1898-1980

prawo

Inwentarz

III – 260

Gostkowski

Kazimierz

1894-1981

CHEMIA

Inwentarz

III – 261

Polkowski

Wacław

1896-1966

pedagogika

Inwentarz

III – 262

Chroboczek

Emil

1902-1978

WARZYWNICTWO

Inwentarz warsztatowy

III – 263

Czyżewski

Aleksander

1920-1982

OCHRONA ŚRODOWISKA

Inwentarz

III – 265

Groszkowski

Janusz

1898-1984

ELEKTROTECHNIKA

Biuletyn 39

III – 267

Araszkiewicz

Władysław

1905-1984

budownictwo lotnicze

Inwentarz warsztatowy

III – 268

Cieślak

Tadeusz

1917-1985

HISTORIA

Inwentarz

III – 269

Leśnodorski

Bogusław

1914-1985

historia

Inwentarz

III – 270

Śreniowski

Stanisław

1912-1957

historia

Inwentarz

III – 272

Goryński

Juliusz

1911-1985

EKONOMIKA BUDOWNICTWA

Inwentarz

III – 274

Lipiński

Edward

1888-1986

ekonomia polityczna

Inwentarz

III – 276

Podkowińska

Zofia

1894-1975

archeologia

Biuletyn 34

III – 277

Pożaryska

Krystyna

1914-1989

paleontologia

Inwentarz

III – 280

Tomkiewicz

Władysław

1899-1982

historia

Biuletyn 35

III – 281

Obrębska

Natalia

1904-1987

historia oświaty

Inwentarz

III – 282

Brzoska

Zbigniew

1916-1987

mechanika

Inwentarz

III – 283

Dobrzański

Bohdan

1909-1987

GLEBOZNAWSTWO

Inwentarz

III – 284

Królikowski

Lucjan

1898-1987

gleboznawstwo

Inwentarz

III – 285

Moszczeńska

Wanda

1896-1974

historia

Inwentarz

III – 286

Nunberg

Marian

1898-1986

leśnictwo

Inwentarz

III – 287

Urbański

Tadeusz

1901-1985

chemia

Inwentarz

III – 288

Berezowski

Stanisław

1910-1986

geografia

Inwentarz

III – 289

Gajkowicz

Aleksander

1897-1971

DROGOWNICTWO

Biuletyn 42

III – 290

Górski

Jan

1930-1988

HISTORIA

Inwentarz

III – 292

Małowist

Marian

1909-1988

historia

Inwentarz warszyatowy

III – 293

Nowacki

Witold

1911-1986

mechanika

Biuletyn 39

III – 294

Szmydtowa

Zofia

1893-1977

historia literatury polskiej

Inwentarz

III – 295

Dziekoński

Tadeusz

1910-1980

archeologia

Inwentarz

III – 296

Bazylow

Ludwik

1915-1985

historia

Inwentarz

III – 297

Białkowski

Grzegorz

1932-1989

fizyka

Inwentarz

III – 298

Baudouin de Courtenay

rodzina

 

 

Biuletyn 41

III – 299

KoBendzowie

Janina i Roman

1896-1989, 1886-1955

botanika

Inwentarz

III – 301

Pniewski

Jerzy

1913-1989

fizyka

Biuletyn 56

III – 302

Roman

Antoni

1882-1951

ekonomia

Inwentarz

III – 303

Szwankowski

Eugeniusz

1906-1973

varsavianistyka

Inwentarz

III – 304

Herbst

Stanisław

1907-1973

historia

Biuletyn 47

III – 306

Twardowski

Kazimierz

1866-1938

filozofia

Biuletyn 55

III – 307

Szewalski

Robert

1903-1993

technika energetyczna

Inwentarz

III – 308

Kosim

Jan

1924-1991

historia

Inwentarz

III – 311

Brodowska-Kubicz

Helena

1914- 2003

historia ruchu ludowego

Inwentarz

III – 312

Kasznica

Stanisław

1874-1958

prawo

Inwentarz

III – 313

Suchodolski

Bogdan

1903-1992

historia kultury

Inwentarz warsztatowy

III – 314

Kaczorowski

Michał

1897-1975

ekonomia

Inwentarz

III – 317

Zakrzewska

Janina

1928-1995

prawo

Biuletyn 52

III – 319

Kalecki

Michał

1899-1970

ekonomia

Inwentarz

III – 320

Bieżuńska-Małowist

Izabela

1917-1995

historia

Inwentarz

III – 324

Suffczyński

Maciej

1926-2004

Fizyka

Inwentarz

III – 325

Czochralski

Jan

1885-1953

chemia

Inwentarz

III – 327

Dybowski

Benedykt

1833-1930

zoologia

Biuletyn 50

III – 329

Zientara

Benedykt

1928-1983

historia

Inwentarz

III – 330

Kozłowski

Jan Przemysław

1926-1995

oceanotechnika

Inwentarz

III – 331

Smoluchowski

Roman i Marian

1910-1996, 1872-1917

fizyka

Inwentarz

III – 333

Doroszewska

Janina

1900-1979

PEDAGOGIKA SPECJALNA

Inwentarz

III – 335

Ossowska

Maria

1896-1974

filozofia

Inwentarz

III – 336

Dobrowolska

Leonilla

1883- po 1958

 

Inwentarz

III – 337

Żurek

Jan

1908-1992

Archeologia

Inwentarz warsztatowy

III – 338

Wolański

Tadeusz von

1785-1865

archeologia

Inwentarz

III – 339

Bujak

Franciszek

1875-1953

historia

Inwentarz

III – 340

Ronikierowa

Wanda

1837-1929

 

Inwentarz

III – 344

Rayski

Jerzy

1917-1993

fizyka

Inwentarz

III – 345

Libera

Zdzisław

1913-1998

historia literatury

Inwentarz

III – 346

Grosfeld

Leon

1911-1987

historia

Inwentarz

III – 347

Śmieszek

Antoni Józef

1881-1941

języki starożytnego wschodu

Inwentarz

III – 349

Kolankowski

Ludwik

1882-1956

historia

Biuletyn 40

III – 352

Gieysztor

Aleksander

1916-1999

historia

Inwentarz

III – 355

Wiktor

Jan

1890-1967

pisarz

Inwentarz warsztatowy

III – 361

Jarošy

Fryderyk

1889-1960

teatr

Inwentarz

III – 362

Michałowski

Kazimierz

1901-1981

archeologia

Inwentarz

III – 364

Landau

Anastazy

1876-1957

medycyna

Inwentarz

III – 365

Skorko-Barańska

Marta

1913-2001

chemia

Inwentarz

III – 366

Batko

Andrzej

1933-1997

botanika

Inwentarz

III – 367

Braun-Domańska

Jadwiga

1907-1996

teatr

Biuletyn 55

III – 368

Sawicki

Jerzy

1910-1967

prawo

Inwentarz warsztatowy

III – 369

KOLEKCJA

Kolekcja dokumentów biograficznych do dziejów kultury polskiej.

 

 

spis

III – 370

Dąbrowski

Jan

1890-1965

historia

Inwentarz

III – 373

Janów

Jan

1888-1952

językoznawstwo

Inwentarz

III – 375

Posner

Anna

1917-2001

literatura polska

Inwentarz

III – 376

Wyczański

Andrzej

1924-2008

historia

Inwentarz warsztatowy

III – 378

Mostowski

Andrzej

1913-1975

matematyka

Inwentarz warsztatowy

III – 379

Grzegorzewska

Maria

1888-1967

pedagogika specjalna

Inwentarz

III – 380

Dobrzeniecki

Tadeusz

1914-1999

historia sztuki

Inwentarz

III – 381

Świętosławska - Zółkiewska

Janina

1910-2003

chemia

Inwentarz

III – 384

Kuchowicz

Bronisław

1932-1978

fizyka jądrowa

Inwentarz

III – 385

Korzybski

Tadeusz

1906-2002

biochemia

Inwentarz

III – 388

Rzepecki

Jan

1899-1983

historia wojskowości

Inwentarz

III – 389

Semkowicz

Władysław

1878-1949

historia

Inwentarz

III – 394

POLSKO

Polsko-rosyjskie kontakty naukowe.

 

 

Skan całości

III – 399

Konarski

Kazimierz

1886-1972

archiwistyka

Biuletyn 49

III – 403

Mayenowa

Maria Renata

1910-1988

historia literatury

Inwentarz

III – 404

Suchodolski

Witold

1887-1967

archiwistyka

Biuletyn 49

III – 405

Chrzanowski

Wiesław Marian

1923-2012

prawo

Inwentarz

III - 416

Artyści emigracyjnej Melopmeny

 

 

 

Inwentarz

III - 417

jabłczyński

Kazimierz

1869-1944

chemia

Inwentarz

III - 420

wołoszyński

Ryszard

1930-2009

historia

Inwentarz

III - 422

Gluck

Leopold

1913 - 1989

ekonomia

Inwentarz warsztatowy

III - 423

kamiński

Aleksander

1903-1978

pedagogika

Inwentarz

III - 428

arctowski

Henryk

1871-1958

geografia

Inwentarz

III - 429

dobrowolski

Kazimierz i Hanna

1931-2002, 1932-2009

zoologia

Inwentarz

III - 430

dąbkowska

Michalina

1921-

chemia

Inwentarz

III - 435

mazurkiewicz

Feliks

1872-1925

bankowość

Inwentarz

III - 436

makólski

Wojciech Aleksander

1928-2007

kombatant

Inwentarz

III - 438

sendlerowa

Irena

1910-2008

historia

Inwentarz

III-454

hanin

Ryszarda

1919-1994

aktorka

Inwentarz

III-473

Parnas

JAKUB

1884-1949

biochemia

Inwentarz warsztatowy

III-474

KORZYBSKI

ALFRED

1879-1950

filozofia

Inwentarz warsztatowy

III-493

Wachowski

Kazimierz

1873-1941

historia

Inwentarz

 

 

Spuścizny drobne

 

Sygnatura

Nazwisko

Imię

Daty życia

Pomoce archiwalne

1

Abancourt

Franciszek K. d’

1815-1892

Inwentarz

2

Górski

Konrad

1895-1990

Inwentarz

4

Kossakowski

Michał S.

1883-1962

Inwentarz warsztatowy

5

Ludkiewicz

Zdzisław

1883-1942

Inwentarz

6

Malinowski

Mikołaj

1799-1865

Inwentarz

7

Nowakowski

Franciszek K.

1813-1881

Inwentarz

8

Piętka

Henryk

1900-1959

Inwentarz

9

Rac

Leonard

Ok.1910-1943 [?]

Inwentarz warsztatowy

10

Radliński

Tadeusz

1875-1952

Inwentarz

11

Urbański

Teodor

1792-1860

Inwentarz warsztatowy

12

Czerwiński

Ignacy

1769-1834

Inwentarz warsztatowy

13

Biesiekierski

Ferdynand

 

Skan całości

14

Wykłady Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego.

 

1816-1861

Inwentarz

15

Wykłady Szkoły Rolniczej w Czernichowie.

 

1877-1879

Inwentarz

17

Ambros

Michał

1891-1984

Inwentarz

19

Bemówna

Janina

1877-1961

Biuletyn 52

20

Burhardt

Stefan

1899-1991

Inwentarz warsztatowy

21

Czartkowski

Adam

1881-1958

Inwentarz

22

Dębski

Mieczysław

1881-1950

Inwentarz

24

Gacki

Władysław

Ok. 1880-1958

Inwentarz

25

Hełczyński

Józef

1889-1975

Inwentarz

26

Jastrzębowski

Wojciech

1799-1882

Skan całości

28

Karo

Ferdynand

1845-1927

Skan całości

29

Kossakowski

Jan N.

1775-1808

Inwentarz

30

Kozicki

Stanisław

1876-1958

Inwentarz

31

Łoziński

Bronisław

1848-1911

Inwentarz

34

Patryn

Witold

1887 –[?]

Inwentarz

36

przesmycki

Zenon

1861-1944

Inwentarz

38

szalayowa

Helena

1866-1961

Inwentarz

39

szwoynicki

Roman

1845-1915

Inwentarz

40

Trębicki

Czesław

1888-1973

Inwentarz

41

Turkowski

Tadeusz

1883-1957

Inwentarz

42

Zdańkowski

Baltazar

1913-1991

Inwentarz

43

kallenbach

Józef

1861-1929

Inwentarz

44

migdał

Edward

1883-1953

Inwentarz

45

targowski

Józef

1883-1952

Skan całości

46

udziela

Marian

 

Skan całości

48

wilanowski

Bolesław

1885-1952

Inwentarz

55

kridl

Manfred

1882-1957

Inwentarz

57

świerzbiński

Michał

 

Skan całości

60

dybowski

Ksawery

-1835

Inwentarz warsztatowy

62

osiecki

STANISŁAW

1875-1967

Inwentarz

63

chałubiński

Tytus

1829-1889

Biuletyn 51

68

drege

Helena

1888-1956

Inwentarz

70

draniewicz

Regina

1910-1992

Inwentarz

71

jarochowski

Zbigniew

1886-1959

Inwentarz

72

klarner

Czesław

1872-1957

Inwentarz

73

kluk

Jan

1739-1796

Inwentarz

74

kurhanowiczowie

Eleonora i Tomasz

1820-1895; 1801-1865

Inwentarz

77

tombak

Leon

 

Skan całości

81

Robaszkiewicz Merdinger

Zofia

 

Skan całości

83

jędrzejewicz

Adam i Czesław

-1864; -1937

Inwentarz

88

adamus

Jan

1896-1962

Inwentarz

89

gasiniec

Stanisław

Inwentarz

Skan całości

90

haberkantówna

Wanda

1871-1931

Inwentarz

91

ryx

Jerzy

1866-1944

Inwentarz

94

holewiński

Stanisław

1889-1974

Inwentarz

95

samotyhowa

Aniela

1876-1966

Inwentarz

97

zbiór wycinków dotyczących artystów i uczonych

 

1852-1949

Inwentarz

98

filipowicz

Tytus i Zofia

 

Skan całości

103

kolekcja dokumentów do dziejów uniwersytetu wileńskiego

 

1530-1939

Skan całości

104

Komar

Julian

1905-1969

Inwentarz

105

trzebiński

Józef

1867-1941

Inwentarz

110

Skowron – dziennik budowy Polskiej Stacji Arktycznej

Marian

 

Skan całości

112

linde

Samuel Bogumił

1771-1847

Inwentarz

113

modzelewska

Wanda

 

Skan całości

119

kuhn

Kazimierz

1875-1957

Inwentarz

120

orsini-rosenberg

Stanisław

1892-1970

Inwentarz

121

strasburger

Edward

1882-1923

Inwentarz

123

dobrowolski

Antoni

1872-1954

Inwentarz

124

dziewulski

Wacław

1882-1938

Inwentarz

127

wasilewski

Zygmunt

1865-1948

Inwentarz

128

godlewski

Michał

1872-1956

Inwentarz

132

mazaraki

Aleksander

1887-1986

Inwentarz

135

nencki

Marceli

1847-1901

Inwentarz

139

preiss-kopytowska

Irena

1907-1991

Inwentarz

141

batowski

Henryk

1907-1999

Inwentarz

143

głodowski

Ignacy

1898-1977

Inwentarz

144

marszewska-ziemięcka

Jadwiga

1891-1968

Inwentarz

146

zbiór skryptów prawniczych

 

 

Skan całości

147

grabski

Stanisław

1871-1949

Inwentarz

148

Konarska-Dziadowicz

Joanna

1909-1990

Inwentarz

149

ambroziewicz

Wiktor

1882-1968

Inwentarz

150

rosenzweig

Izaak

1907-1941

Inwentarz

151

turski

Józef

1883-1955

Inwentarz

152

sabiniewicz

Stefan

1935-1985

Inwentarz

153

smoleński

Dionizy

1902-1984

Inwentarz

156

gecow

Leon

1914-1952

Inwentarz

157

getter

Marek

1930-2013

Inwentarz

159

stieber

Zdzisław

1903-1980

Inwentarz

161

mocarski

Zygmunt

1894-1941

Inwentarz

162

olszewski

Franciszek

1859-1918

Biuletyn 49

165

seliga

Stanisław

1895-1991

Inwentarz

167

chlebowski

Bronisław

1846-1918

Inwentarz

169

jerzmanowski: Żywot Kallimacha

 

 

 

170

przypadki niektóre […] ks. józefa Załuskiego…

 

 

Inwentarz

171

fragment cysterskiej księgi cudów

 

 

 

Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie

ul. Nowy Świat 72 

00-330 Warszawa

kwerenda@archiwum.pan.pl

tel./fax +48 22 657 27 88

tel. +48 22 657 28 92

Pracownia Naukowa

czynna od poniedziałku do piątku 

od 9.00 do 15.30

fb